BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
į navigaciją

Dažni nešiojamų kompiuterių gedimai 2011-07-20

Parašė admin Kategorija: Kompiuteriu remontas, kompiuteriu taisykla, nešiojamu kompiuteriu remontas, patarimai.
Žymos: , , , ,
Atgalinė nuoroda

Apie naujų kompiuterių gedimus garantiniu laikotarpiu daug negalėčiau pasakyti, bet kadangi užsiimu po-garantinių kompiuterių remontu galiu šį bei tą pasakyti apie ryškias gedimų tendencijas “pagyvenusių kompiuterių ūkyje”.

Dažniausiai nešiojami kompiuteriai genda turintys NVidia chipset’a arba su NVidia vaizdo procesoriumi. To priežastis slypi pačioje techninėje įrangoje. Gaminant būtent kai kurių modelių lustus buvo panaudotas prastos žaliavos, tai yra būtent lydmetalis (lydmetalio pagalba čipo kontaktai sujungiami su pagrindinės plokštės kontaktais). Prastos kokybės lydmetalis ilgainiui atšoksta nuo pagrindinės plokštės, taip nutraukdamas lusto ir pagrindinės plokštės jungiančias grandines.

Dar viena šio gedimo priežastis yra prastai suprojektuota aušinimo sistema. Šie gedimai pasireiškia dažniausiai po kelerių metų kai kompiuterio garantija pasibaigus ir lieka nešti meistrui. Tokių kompiuterių remontas atliekamas kaitinant lustą ir taip suformuojant naujas grandis tarp lusto ir pagrindinės plokštės. Bet toks remontas padeda laikinai, nes pati žaliava (lydmetalis) iš kurio suformuoti kontaktai yra prastas ir po kiek laiko gedimas pasikartoja. Kitu atveju cipset’as tiesiog nebeveikia ir jį reikia keisti. Daugiausiai broko susilaukes HP modelis “Pavilion” serijos kompiuteriai. Pagrindinis gedimas vaizdo posistemio procesoriaus gedimas.

Kadangi šių gedimo šalinimas padeda laikinai (nuo mėnesio iki pusmečio) tokio kompiuterio atsikratymas parduodant geriausia išeitis, todėl būkite atidus rinkdamiesi padėvėtą kompiuterį.

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai»

   1. Remontas - 2015-02-23

na viskas priklauso dar labai nuo kompiuterio savininko, ir kaip jis ekspluotoja savo išmanųjų, nešiojama, ar asmeninį kompiuterį, jei prižiuri savo asmeninį kompiuterį, jo priežiūrai reikes skirti mažiau savo brangaus laiko