BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
į navigaciją

Populiariausi stacionarių kompiuterių remontai ir jų priežastys 2010-06-15

Parašė admin Kategorija: Kompiuteriu remontas, Virusu salinimas, kompiuteriu taisykla, nešiojamu kompiuteriu remontas, patarimai, stacionariu kompiuteriu remontas.
Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Atgalinė nuoroda

Šnekant apie “hardware” tipo gedimus, mano topo pirmoje vietoje yra maitinimo šaltinio gedimas. Šis gedimas dažniausiai pasireiškia natūraliomis sąlygomis, kai kompiuteris būna poros ar daugiau metų. Elektrolitai kondensatoriai džiūsta (dažniausiai), todėl kompiuteris tiesiog neįsijungia.

PC maitinimo šaltinis

PC maitinimo šaltinis

Simptomai

Kompiuteris visiškai nereaguoja į įjungimo mygtuką arba trumpai sužybsi įjungimo lemputė;

Kompiuteris įsijungia ir veikia tam tikrą laiko tarpą, po to, be jokios priežasties ir perspėjimo, išsijungia.

Esant šiam gedimui kompiuterio BIOS neturi galimybės aptikti šio gedimo ir pranešti vartotojui kodinių BIOS signalų.

Sprendimas būtų toks: pigiausias variantas - maitinimo bloko remontas atliekamas mūsų patalpose, jei tai apsimoka klientui (detalės nebrangios), arba keitimas nauju.

Prie PC maitinimo dalies gedimų priskirčiau pagrindinės plokštės (mainboard) gedimą - elektrolitų kondensatorių gedimą.

Kitas dažnas gedimas - tai vaizdo plokštės gedimas. Jis pasireiškia vaizdo mirguliavimu, ruožais monitoriuje, vaizdo nerodymu. Dažniausiai nustatomas klausant BIOS signalinių pranešimų.

Vaizdo plokščių gedimų priežastys - mikrovaldiklių (čipų) gedimai, kurių remonto niekas neatlieka, o keitimo kaina - nauja vaizdo plokštė.

Sisteminis aušintuvas

Sisteminis aušintuvas

Aušinimo sistemos gedimas taip pat labai dažna problema ir lėtai veikiančio kompiuterio priežastis, kompiuterio “kibimai”, didelis ir nemalonus garsas sklindantis iš kompiuterio dėžės. Aušinimo sistema susideda iš procesoriaus aušintuvo (cooler’io) ir sisteminio “cooler’io, vaizdo posistemių ir kitų vidinės įrangos aušintuvų. Dažniausiai nuo senatvės, dulkių kiekio, guolių susidėvėjimo aušintuvas sustoja, pradeda skleisti nemalonius garsus (cypimą, tarškėjimą, traškėjimą).

Aušintuvo remontuoti visiškai neapsimoka. Pigesnių aušintuvų kainos svyruoja nuo 12 Lt (sisteminio) iki 50 Lt (PCU). Gyvavimo laikotarpis priklauso nuo dulkių kiekio patalpoje, kurioje dirbate kompiuteriu ir svyruoja nuo vienerių iki trejų metų.

Kompiuterio operatyviosios atminties (RAM) gedimai ne tokie dažni, bet taip pat pasitaikantys. Kompiuterio simptomai: Kompiuteris pasileidžia, bet ekranas juodas ir jokių tolimesnių gyvybės ženklų. Kompiuterio remontas atliekamas keičiant RAM atmintį nauja. Dažna gedimų priežastimi tampa gamintojo brokas, rečiau - vartotojo kompiuterio remonto ypatumai bandant pasikeisti RAM’us.

Operatyvioji atmintis (RAM)

Operatyvioji atmintis (RAM)

Operatyviosios atminties gamintojai teigia, kad dėl broko produkcijos gedimai dažniausiai įvyksta per pirmąjį naudojimo mėnesį. Brangesnių RAM’u gamintojų produkcijai suteikiama “life time” (visam laikui) garantija. Gamintojai, prieš produkcijos išleidimą į rinką, atmintį tikrina ~ savaitę laiko specialioje termo kameroje, kurioje temperatūra siekia 90°C. Tokiu “kankinimo” būdu operatyvioji atmintis dėvisi labiau ir būna tarsi atidirbusi porą mėnesių bandomąjį laikotarpį.

Kietojo disko gedimai - pakankamai dažnas ir nemalonus reiškinys.

Kompiuterio kietasis diskas

Kompiuterio kietasis diskas

HDD gedimai skirstomi i mechaninius ir programinius.
Mechaniniai gedimai gali įvykti dėl fizinių pažeidimų, gamyklinio broko bei dalių susidėvėjimo.
Kietojo disko taisymas labai brangus (kaina nuo 500lt iki 2000lt). Reikalinga speciali įranga diagnostikai ir gedimų šalinimui.
Programinės klaidos gali „įsivelti” dėl kenkėjiškų programų (virusų), dalių susidėvėjimo ar vartotojo kaltės. Tokie gedimai šalinami pasitelkus spec. programinę įrangą ir ilgametę patirtį.

Simptomai: Neužsikrauna Windows’ai (ar kita naudojama OS), dingsta failai arba jų neatidaro (gaunami pranešimai apie sugadintus failus).

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai»

   1. Nerijus - 2017-04-24

Sveiki,nusipirkau staciaonaru kompiuteri.buvo windows ultimate 7 32 bit.bet pradejo trikti kompas.kompas uzia bet vaizdas sustojo pele nebereguoja.perkrauni kompiuteri vel veikia po vel tas pats.perinstaliavau windows ir tas pats.vel bandau instaliuoti jau nebeleidzia.instaliuojant 30% ir meta eror.ka daryti?