BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
į navigaciją

Dažniausi nešiojamų kompiuterių gedimai, priežastys ir remontas 2010-06-16

Parašė admin Kategorija: Kompiuteriu remontas, Virusu salinimas, kompiuteriu taisykla, nešiojamu kompiuteriu remontas, patarimai, stacionariu kompiuteriu remontas.
Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Atgalinė nuoroda

Vis dažniau vartotojai renkasi nešiojamąjį kompiuterį. Todėl ši tema darosi labai aktuali. Nauji kompiuteriai, technologijos - naujos bėdos.

Aprašysiu dažniausiai pasitaikančius gedimus mano nešiojamų kompiuterių remonto praktikoje. Pateiksiu trumpą statistiką gedimų dažnumo priklausomai nuo gamintojo. Gedimus skirstysiu pagal kompiuterio detales.

Nešiojamo kompiuterio monitorius (lcd matrica)

Nešiojamo kompiuterio monitorius (lcd matrica)

Nešiojamo kompiuterio monitoriaus (lcd matrica) gedimai dažniausiai įvyksta dėl vartotojo kaltės. Ekranai yra neatsparūs smūgiams, gniuždymams ir lenkimams. Ekrano remontas galimas jei lcd matrica sveika. Tai yra - jei ekranas nesuskilęs.

Šiuo metu vis rečiau ir beveik nebepasitaikantis gedimas dėl gamintojo kaltės - “mirusių” taškų atsiradimas lcd matricoje.  Ekranai abiem atvejais yra keičiami naujais.

Dažnai sulaukiame pagalbos skambučių dėl klaviatūros remonto. Aplieta klaviatūra skysčiais, išlūžę mygtukai pagrindinės šio kompiuterio komponento gedimų priežastys. deja, bet daugelis nešiojamų kompiuterių klaviatūrų yra neardomos ir remontas neįmanomas, tik keitimas. Mygtukai keičiasi, jei juos laikančios kojelės nėra išlaužtos.

Klaviatūros keitimas

Klaviatūros keitimas

Pagrindinės plokštės (motherboard) remontas užima pirma vietą, nes garso, vaizdo, įvairių valdiklių posistemiai ir pagrindinis procesorius (CPU) įeina į plokštės sudėtį. Šiuo metu keletą gamintojų modelių gamina nešiojamus kompiuterius su atskirai įsistatančia vaizdo plokšte. Taip pasiekiamas didesnis našumas.

Nešiojamo kompiuterio pagrindinė plokštė

Nešiojamo kompiuterio pagrindinė plokštė

Kompiuterio korpuso gedimai

Dažnai įvyksta dėl vartotojo kaltės. Skyla lankstymo vyriai, kurių pagalba kompiuteris užlenkiamas. Kompiuterio taisymas sudėtingas, nes naujo korpuso pirkti neapsimoka klientui, kainos didelės. Vyrių kainos prieinamos (apie 30 Lt). Korpuso keitimui geriausia ir pigiausia kai turime keitimui reikalingą kitą kompiuterį “donorą”.

Išlužę kompiuterio vyriai laikantys monitoriu

Išlūžę kompiuterio vyriai laikantys monitorių

Ventiliatorių valymas, keitimas

Taip jau yra, kad judančios dalys (hdd, cooler) dėvisi greičiau nei elektronika. O aušinimo sistemos turi tendenciją apsinešti dulkėmis ir prastai atlikti savo aušinimo funkciją. Vienų gamintojų aušintuvai reguliariai apsineša, todėl kas vieneri ar dveji metai reikalinga profilaktika. Kiti modeliai dirba visą savo darbinį laikotarpį ir dulkės nesikaupia. Taip yra todėl, kad projektuojami skirtingi radiatoriai su skirtingomis oro išpūtimo angomis. Per vieną anga patekusios dulkes pasišalina su karštu oru išputimo angose. Modeliai gaminami su tankesnėmis radiatorių grotelėmis, kurios yra prie oro išpūtimo angos, jos sulaiko dulkes, kurios susikaupusios sudaro dulkių “kilimą”, neleidžia orui laisvai cirkuliuoti. Aušintuvas dirba garsiau padidindamas apsukas, o procesoriaus aušinimas nepagerėja.

Nešiojamo kompiuterio aušintuvo valymas

Nešiojamo kompiuterio aušintuvo valymas

Išlūžusių kištukų, jungčių keitimas, taisymas

Manau visi esame užkliuvę už kompiuterio kroviklio laido, patraukę kompiuterį stipriau už laido ar užlaužę USB raktą, ausinių kištuką. Dažnai tokios situacijos gali baigtis blogai. Išlūžusių kištukų ir jungčių remontas gana dažnas. Pigesnių kompiuterių gamintojai naudoja prastesnes detales, padaro inžinerinių klaidų projektavimo etape. Šią problemą (bent jau su maitino laidu) išsprendė “Macintosh” firma, išleidusi savo gaminius (Macbook) su magnetinėmis jungtimis. Užkliuvęs laidas bet kokiu kampu gražiai atsikabina nuo kompiuterio korpuso. Kištukas yra prilaikomas tik magnetinių plokštelių pagalba.

Nešiojamo kompiuterio sulūžęs maitinimo lizdas

Nešiojamo kompiuterio sulūžęs maitinimo lizdas

Links.lt

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai»

   1. audrius - 2010-11-12

o kur visa tai taiso??

   2. Saulius - 2011-02-10

Sveiki,man reiketu pakeisti ,,Asus K50INseries” nesiojamo kompiuterio klavietura.Kiek tai kainuotu jei klavietura butu jusu ir ja man idetumete?

   3. aivaras - 2011-02-24

mano kompiuteris puvo apipiltas pet tai po apipilimo jis dar veikia kol nepagavo virusa nuveziau taisyt istrine visrusa bet tai po savaites sugedo ekranas ir nieko nerodo gal zinot kiek kainuotu taisymas?

   4. zita - 2011-03-19

laba diena.nera garso , nesiojamam kompiuteryje.,pries tai buvo uzluzes,taise,po to prijunge interneta ,dabar nera garso,kas galetu buti,ir kiek kainuotu i namus ,arba atnesus Jums,aciu,

   5. sdf - 2011-08-12

apipyliau klavetura, neveike puse knopkiu, keite visa keyboard`a,mokejau 130,- lt igaliotoje astovybeje ASUS

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

   6. delas - 2011-12-15

dell inspiron 1545 įspaustas ekranas kampe - dėmė šviesi kokių šešių cm kvadratinių, matrica sveika (neskilęs ekranas). Ar įmanoma pataisyti nekeičiant ekrano(matricos) ir kiek maždaug kainuotų? TAISYČIAU.

   7. natalija - 2012-04-15

laba.pas mane asus nesiojamam nesupilta klaviatura bet atsijunge visos knopkes i kompa neieinu nes negaliu irasyt slaptazodzio ten ira taskai bet neduoda trint ir i biosus nera priejimo gal kas zino kas per bedos ir kiek atsieitu???????

   8. nesakysiu - 2013-07-01

Laba diena, pas mane daug kas sako kad kaip sneku labai uzia, vintiliatorius buvo isvalytas bet kaip sneki per Teamspeak programa jis uzia ir visi sako kad labai garsei, nzn kas gali buti, gal galite padeti?

   9. Nesiojami kompiuteriai - 2013-10-16

Svarbiausia ekrano nesugadinti ir nemėtyti ant žemės :)

   10. D. - 2014-01-02

Visa tai galima pataisyti
http://www.manokompiuteris.lt/kompiuteriu-remontas

   11. irma - 2014-01-04

sveiki,brolis apliejo nesiojamo kompiuterio klaviatura sampanu,neweikia dalis mygtuku.ar brangus taisymas?

   12. kompiuteriu remontas - 2014-04-22

Zmones, tik nepamirskit, kad kompiuteriu remontas namie, ne pats geriausias variantas, jau geriau duoti tvarkyti specialistams

   13. marcius - 2014-08-06

sveiki turiu laptopa HP PAVILION DV6-3025SY kazink kiek gali kainuoti radiatorius jei keisciau?

   14. Deivis - 2014-09-03

Sveiki.Turiu Paskard Bell EasyNote LS44HR beda tokia kad nebeveikia pele ir net tos dvi knopkes.Nebuvo sulietas numestas ir pns..naudojau prisijunges pele,gal yra minciu kas galetu but?

   15. Remontas - 2015-02-23

Kompiuterių remonto paslaugas renkastis, reiketu neskubėti labai, geriausiai atiduoti savo kompiuteri atiduoti toje srityję specelizuojantiems specelistams

   16. Paulius - 2015-03-13

Sveiki, norejau paklaust kas gali būti naujam(3 men nuo pirkimo )asus nešiojimui kompiuteriui ? klausiaus muzikos per Youtube ir staiga juodas ekranas isijumge jis ir dabar jokiu gyvybes zenklu nei kraunasi nei jumgiasi,kas jam gali būti?

   17. Šarūnas - 2015-10-21

Sveiki,
Galiu parekomenduoti gerą kompiuterių taisyklą Vilniuje. Pats kelis kartus esu nešęs kompiuterius remontuoti į įvairias taisyklas, bet paskutinį kartą apsilankiau http://www.termopasta.lt
Tikrai sužavėjo malonus aptarnavimas, remonto kokybė, bei patarė ką reiktų daryti, kad senukas kompiuteris nekeltų tiek bėdų :)
Tikrai gera kompiuterių taisyklą, rekomenduoju jei esat iš Vilniaus :)