BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
į navigaciją

Kompiuterinių virusų rūšys ir jų paskirtis

Kirminas yra panaši į virusą programa, kuri pati sugeba daugintis. Didžiausias jų keliamas pavojus yra jų sugebėjimas daugintis dideliais kiekiais. Įprastam virusui reikaligas įsiskverbimas į kitas bylas, tuo tarpu kirminas gali daugintis nesustodamas tol, kol išnaudos kompiuterio duomenų talpą arba išplis po visą tinklą ir sutrikdys jo darbą. Daugiausia kirminai plinta elektroniniu paštu ir aktyvuojasi atidarius bylą pridedamą prie laiško.

Trojanai (dar kitaip vadinami Trojos arkliais) - tai kompiuterinės programos, besislepiančios kitose programose ir išoriškai atrodo kaip naudingos, tačiau realiai sukelia kenksmingus padarinius. Skirtingai nuo kirminų, trojanai negamina savo kopijų, bet aktyvavus programą, po kuria jie slepiasi, kartu aktyvuojamas ir virusas. Veikiantis trojanas ypatingai pavojingas, nes sudaro virtualų koridorių, per kurį užkrėstasis kompiuteris ir jo resursai tampa prieinami iš išorės.

Makrovirusai - tai virusų rūšis, kuri pažeidžia dokumentus, sukurtus su taikomosiomis programomis, turinčiomis priemones vykdyti makrokomandas. Dokumentas užkrečiamas jį atidarant programos lange, jei nėra uždraustas makrokomandų vykdymas. Jis prilimpa prie Microsoft Word ar Exel programų šablonų taip, kad visi naujai sukurti dokumentai jau turėtų savyje viruso kodą ir virusas, startavęs kitame kompiuteryje, atidarant dokumentą, galėtų atlikti užkrėtimą. Apsisaugoti galima tik Microsoft Word ar Excel programoje uždraudus automatinį makrokomandų vykdymą.

Links.lt

Rodyk draugamsKomentarai»

   1. roberta - 2011-02-18

pasakykite visas virusu rusis is eiles pls

   2. roberta - 2011-02-18

pagal kokius kriterijus virusai skirstomi i rusis?

   3. Anonimas - 2012-01-31

Kokios virusu rusys ?

   4. Rūkas - 2015-06-16

Kompiuterių virusai turi daug daugiau rūšių nei Jūs išvardinote. Bet visi jie yra labai pavojingi