BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
į navigaciją

Tinkama kompiuterio apsauga 2012-06-13

Parašė admin Kategorija: patarimai.
Žymos: , , , , , , , ,
Atgalinė nuoroda

60% skambučių sulaukiu su pagalbos šauksmu- “Gelbėkite, kompiuteryje virusas!”. Taigi noriu patarti kaip apsisaugoti ir kokias priemones naudoti, kad sutaupytumėte laiko ir neprireiktu kompiuterio remonto (virusų šalinimo paslaugų).

Operacinės sistemos atnaujinimai.

Kompiuterio operacinės sistemos atnaujinimai yra labai svarbu, nes didžiausia dalis atnaujinimų susideda iš saugumo spragu taisymo. Kirminai, virusai ir kiti kompiuterio priešai pasinaudoja operacinės sistemos trūkumais į ją patenka, atnaujinimais tuos trūkumus šalina OS gamintojas.

Jei naudojates “Windows XP” OS norėdami įjungti automatinius atnaujinimus (jei jie atsijungė kažkokiu būdu) eikite start/setings/control panel/security center pasirenkame “Automatic updates” ir atsidariusiame lange pažymime taškiuką ties “Automatic”. Eigą sužymėjau skaičiais.

Kai įsitikinote kad automatiniai atnaujinimai veikia jūsų kompiuteryje galima nelaukiant kol jie ateis eiti i microsoft’o atnaujinimų puslapį ir iš ten juos parsisiūsti.

http://www.update.microsoft.com/microsoftupdate/v6/default.aspx?ln=en-us (spauskite ant nuorodos, pateksite ten kur jums reikia). Svarbu kad nuoroda įkeltų į explorer naršyklę.

Jei jums šio puslapio neatverčia, labai galimas daiktas kad jau turite kirminą kompiuteryje kuris blokuoja šį puslapį.

Jei puslapio įkrovimo metu matote viršuje atsiradusia geltona juostą, spauskite ant jos ir iškritusiame langelyje pasinkite viršutini punkta (”Install ActyveX”, užrašas gali skirtis dėl naršyklės versijos)

Sekantis žinksnis. pairenkame “Express”. Tai reiskia kad sutikome jog autnaujinimų sąrašas būtų formuojamas pilnas ir nekoreguojamas. Jei norite atsisakyti tam tikrų

po keletos akimirku pasirodys trukstamų atnaujinimų sąrašas ir mygtukas “Install updates”, paspauskite jį.

Jeigu jūs naudojates Windows 7 operacine sistema viskas yra papraščiau :)

Eikite start/control panel/system security/Windows update

Spauskite “Check updates” ir sistema pradės ieškoti atnaujinimų. Baigus paieška atsiras pranešimas kiek rasta atnaujinimų ir naujas mygtukas “install updates” spauskite jį. Sistema pabaigusi darbą paprašys perkrauti kompiuterį.

po perkrovimo galite procedūrą pakartoti ir įsitikinti ar sistema neberanda atnaujinimų.

Sekantis žingsnis. Gera anti-virusinė apsauga.

Atvykęs pas klientus nerandu anti-virusinės programos aplamai arba ji su pasibaigusiu galiojimu ir neveikianti. Pasitaiko kai ir veikiančios apsaugos nepadeda, dažniausiai nepadeda apsisaugoti nuo spyware, malware tipo “kirminų”.

Jei vis dar neturite antivirusinės programos ir norite ja atsisiųsti ir naudotis nemokamai aš visada rekomenduoju savo klientams Microsoft Esentials produktą (paspaude ant nuorodos pateksite į atsisiuntimo puslapį). Ši anti-virusinė programa pakankamai neblogai saugo kompiuterį ir neapkrauna papildomais darbais (ypač tai aktualu senesniems kompiuteriams). Diegiu šia antivirusinę programa apie pora metų ir pats ją naudoju. Pasitaikė atvejų kai ši programa neapsaugojo tinkamai kompiuterio, bet nemokamų antivirusinių programų sąraše ši mano numeris 1, nes atvykęs pas klientą randu dažiausiai užkėsta kompiuterį su kitomis nemokamomis antivirusinėmis programomis kurios nepadėdavo.

Bet jei jūs norite labai rimtos apsaugos ir nuo virusų ir su ugniasiene siūlau rinktis nod32 (paspaudę ant nuorodos pateksite į gamintojo puslapį ir galėsite atsisiūti bandomąją versija arba įsigyti programą).

Privalumai labai aiškus: Komybiška apsauga ir didelis programos našumas. Minusai taipogi aiškūs - reikia mokėti pinigus, nors kompiuterio remontas atims ir laiko ir pinigų.

Ir trečia, pati svarbiausia apsaugos priemonė, tai kontrolė savo veiksmų internetinėje erdvėje. Kaip aš turėčiau elgtis?

Jei pasirūpinsite savo kompiuterio saugumu pasinaudojus mano rekomendacijomis ir nurodymais jūsų kompiuteris bus saugus ir greičiausiai mes nesusitiksime :)
Bet jeigu jau per vėlu ir nerandate išeities, drasiai kreipkites pagalbos. Kompiuterių remontą atlieku ir savaitgaliais.

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai»

dar nėra komentarų. būk pirmasis!